У новому навчальному році спільний проект Тернівського шахтоуправління й павлоградської школи № 9 «Школа – шахта. Від профорієнтації до професіоналізму» продовжує свою роботу.
У межах проекту школярі будуть знайомитися з історією розвитку вуглевидобування в Західному Донбасі, відвідувати екскурсії на підприємство й у народний музей Шахтарської слави, а також стануть учасниками «Занять успіху», які будуть проводити найкращі представники шахтоуправління.
У новому навчальному році стартував проект з екскурсії на шахту. Для школярів усе цього дня було по-дорослому: проходження інструктажу з охорони праці, переодягання в спецодяг, екскурсія проммайданчиком і відвідування дільниць. Дітям показали, як працює підіймальна машина, де шахтарі спускаються під землю, де і як ремонтують обладнання. Учні дев’ятої школи не просто слухали про роботу підприємства, а й бачили щоденну роботу трудівників.
Владислава Коновалова, учениця 10-Б класу павлоградської школи № 9:
«Я дуже давно хотіла побувати в Тернівському шахтоуправлінні, тому що тут раніше працював мій тато – Юрій Миколайович. Він завжди цікаво розповідав про свою роботу, про те, що нове впроваджують під землею. Я хоч і дівчина, але мені все це було дуже цікаво. А сьогодні я на власні очі побачила, у яких умовах працюють шахтарі. Ми хоч самі й не спускалися під землю, але бачили, як гірники піднімаються на поверхню: втомлені, чорні, але усміхнені, адже вони несуть у кожен дім світло й тепло».
Вивчивши, чим живе шахта сьогодні, школярі попрямували до музею Шахтарської слави, щоб познайомитися з історією вуглевидобування. На пам’ять про насичений день дітям вручили сувеніри.
Надія Сіренко, класний керівник 10-Б класу павлоградської школи № 9:
«Ми з дітьми були вражені професіоналізмом робітників. Ми вдячні всьому колективу шахтоуправління, що дуже відповідально поставилися до нашого прохання й показали старшокласникам виробництво. Таке тісне спілкування дало дітям змогу побачити роботу шахтарів у новому світлі, так би мовити, взнати зсередини. Завдяки цьому в наших дітей формується шанобливе ставлення до важливих і потрібних професій, гордість за шахтарів. Я можу з упевненістю сказати, що побачене на шахті зачепило дітей за живе, адже вони самі переконалися, наскільки складна та небезпечна професія в шахтарів».