Будемо зі світлом: ДТЕК Запорізька ТЕС готова до роботи взимку

Будемо зі світлом: ДТЕК Запорізька ТЕС готова до роботи взимку

Понад 203 млн грн інвестував ДТЕК в оновлення Запорізької ТЕС. Енергетики відремонтувати пиловугільні блоки, енергодвигуни та оновили пилосистеми.

Будемо зі світлом: ДТЕК Запорізька ТЕС готова до роботи взимку

Тепломережа до зими готова, - звітують енергетики. Її відремонтували та випробували ще влітку і навіть до старту опалювального сезону, Запорізька ТЕС додає у систему гарячого та теплопостачання воду*, аби був постійний тиск у системі. В дитсадках та школах вже тепло, як і в санаторії-профілакторії «Енергодарський», де взимку оздоровлюється півтори сотні співробітників станції.

«Взимку ми зможемо постачати 1250 МВт/год до енергосистеми країни. Щоб забезпечити  українців і громаду міста теплом та світлом, а країну зробити міцною та енергетично незалежною. Нині на складі ТЕС більше  115 тисяч тон вугілля переважно з шахт вітчизняного виробника. І паливо регулярно надходить. Тож будемо працювати надійно та екологічно, адже ремонтуємо не лише генеруюче обладнання, а й електрофільтри», - говорить Сергій Шовгеля, директор ДТЕК Запорізької ТЕС.

В оновлення обладнання ДТЕК інвестував більше 203 млн грн. Відремонтували три з чотирьох пиловугільних енергоблоки. Блок №1 – капітально: відремонтували електрофільтри, оновили 11 електродвигунів 6кВ тяго-дуттьових механізмів, системи пилоприготування, замінили обмотку статора і ротора електродвигунів млина, циркуляційний насос, поверхні нагріву котла. Відремонтували і два резервних газомазутних блоки №5 и №7 по 800 МВт, аби за потреби включити їх до енергосистеми.

З 1  листопада у поточний ремонт вивели енергоблок №4.  У планах до кінця року – капітально відремонтувати електрофільтр.

Це забезпечить ефективну та надійну експлуатацію обладнання в холодний сезон.

*В рамках міського проєкту теплопостачання Енергодару від теплоносія Запорізької АЕС, з 2012 року мешканці міста, включаючи 1-2 мікрорайони Енергодара, отримують тепло виключно від АЕС. Теплова електростанція лише підтримує температурний режим та поповнює втрати теплоносія в тепломережі.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.