Територія освітнього простору OPEN Spaсe в ліцеї, екологічно чисті і функціональні зони для відпочинку, ігрові та спортивні майданчики і багато іншого облаштують в Богданівській, Вербковській, Троїцькій і Межиріцькій територіальних громадах завдяки конкурсу ДТЕК «Громада своїми руками». Жителі отримали сертифікати на реалізацію 24 кращих проектів.
«ДТЕК Енерго, як соціально відповідальний бізнес та надійний партнер суспільства, дбає про майбутнє громад. Восьмий рік поспіль у міських і п'ятий рік в сільських громадах компанія допомагає небайдужим жителям втілювати в життя цікаві та корисні ідеї для підвищення комфорту життя. «Громада своїми руками» стала улюбленим громадським проєктом, до якого приєднується все більше бажаючих. В цьому році компанія підтримала ініціативу Олени Зеленської «Бізнес без бар'єрів» і поставила в пріоритет конкурсу принцип безбар'єрності. Ми хочемо, щоб кожна людина мала можливість користуватися всіма благами суспільства і відчувала себе повноцінною», - сказала Олена Коновалова, менеджер з соціального розвитку ДТЕК Павлоградвугілля.
Завдяки ДТЕК Енерго в селах Павлоградського району жителі обладнають дитячі та спортивні майданчики, облаштують і озеленять дві пляжні зони відпочинку. Реалізують кілька ідей інклюзивного напрямку. У дитячих садках встановлять тіньові навіси, закуплять спортивне спорядження. У школах створять території сучасного освітнього простору, спеціалізовану парковку для велосипедів, сучасний музей, відновлять сад безперервного цвітіння, розвиватимуть спортивний і зелений туризм і бібліотечну систему.
Наталя Масловська впевнена, що її проект «Bulahivskiy beach» значно поліпшить дозвілля односельців і приверне до громади гостей: « Ми вже втретє перемагаємо в конкурсі ГСР. Завдяки підтримці наших постійних партнерів, компанії ДТЕК, в нашому суспільстві з'являються нові об'єкти побуту і дозвілля. У селі Булахівка є озеро Довге. Воно вже багато років мулисте, а берег заріс чагарником. Ми перетворимо цю територію в екологічно чисте, сучасне місце відпочинку. Порозчищаємо озеро і пляж, облаштуємо вхід в воду. Встановимо альтанки, парасольки від сонця, роздягальні, еко-гойдалки та гірки, лавки, урни для сміття. Жителі села і наші сусіди зможуть безпечно і комфортно відпочивати біля водойми, а не шукати цю можливість в інших містах».
У 2021 року участь у конкурсі взяли 32 громади в 11 областях України. Жителі громад подали 667 заявок, з яких конкурсні комісії обрали переможців окремо в кожній громаді. Серед переможців - ініціативи в соціальній сфері, екології та енергоспоживанні, охороні здоров'я, спорт, благоустрій міст і сіл. Особливий акцент цього року в конкурсі - на створення безбар'єрного середовища, на інклюзивність в широкому сенсі. Проект «Громада своїми руками» трансформувався після приєднання компанії ДТЕК до ініціативи Першої Леді «Бізнес без бар'єрів». Принципи безбар'єрності стали частиною 60% програм і ініціатив, які направляли громади і волонтери на конкурс.