Цьогоріч головний акцент конкурсу грантів ДТЕК «Громада своїми руками» – безбар’єрність. Тому значна частина реалізованих проєктів спрямована на створення рівних можливостей для кожного мешканця громади. «Кімната успіху» для інклюзивного навчання на базі Зеленодольського ліцею № 1, «Мобільний кейс» соціальної допомоги для отримання адміністративних послуг людям з інвалідністю, альтанки та лавиці для відпочинку, спортивні майданчики для гри в волейбол, текбол і панна футбол з’явились в населених пунктах Зеленодольської громади завдяки конкурсу грантів «Громада своїми руками» від компанії ДТЕК.
Створення інклюзивного середовища - актуальне питання сучасної освіти. Інклюзивно-ресурсний клас на базі старшого корпусу Зеленодольського ліцею № 1 дійсно став «Кімнатою успіху», де учні з особливими освітніми потребами зможуть стабілізувати свій психоемоційний стан і налаштувати себе на участь в освітньому процесі.
«Рівні умови для всіх отримувачів соціальних послуг – це наша першочергова задача. Тривалий час ми не мали можливості надати адміністративні послуги людям з інвалідністю та маломобільним групам осіб. А зараз, завдяки проєкту «Мобільний кейс», ми стали до них ближче. Окрім того, на подвір’ї нашого ЦНАПу з’явилась зручна альтанка для очікування та відпочинку відвідувачів. Ми, працівники центру надання адміністративних послуг населенню, вдячні ініціативним групам за ідеї та їх реалізацію», - розповіла Інна Сергєєва, керівник Зеленодольського ЦНАПу.
Проєкти конкурсу успішно реалізовані не лише в адміністративному центрі, а й у селах Мар’янське та Велика Костромка. Новостворений центр дозвілля села Мар’янське отримав сучасну залу для профілактики та реабілітації. «Радію, що мешканці села можуть відвідувати фізкультурно-оздоровчі заняття на базі нашого центру», - наголошує Людмила Філь, директор Мар’янського центру дозвілля. У селі Велика Костромка не лише створено публічний простір для проведення вільного часу селян, а й відкрито майстерню для реалізації творчих здібностей учнів Великокостромського ліцею. Сучасне обладнання та інструменти будуть використані як на уроках трудового навчання, так і під час занять гуртка професійної майстерності.
«ДТЕК – відповідальна та надійна компанія, яка традиційно підтримує ініціативи мешканців Зеленодольської територіальної громади, які спрямовані на підвищення рівня життя і мають за мету створити безбар’єрне середовище. Кожна людина, незалежно від віку, статі чи фізичного стану має бути повноцінним учасником громадського життя. Тому працівники ДТЕК Криворізька ТЕС очолили чотири ініціативні групи й реалізували важливі для громади проєкти. Вдячний усім, хто докладає зусилля задля того, щоб життя кожної людини стало комфортнішим та зручнішим. Ми і надалі плануємо підтримувати соціально спрямовані ініціативи жителів громади», - каже Сергій Дегтяренко, директор ДТЕК Криворізька ТЕС.
У 2021 році участь у конкурсі взяли 32 громади в 11 областях України. Компанія отримала 667 конкурсних заявок. Серед переможців – ініціативи у соціальній сфері, екології й енергоспоживанні, охороні здоров’я, спорті, благоустрою міст і селищ, а також співпраці між громадами. Принципи безбар’єрності стали частиною 60% програм та ініціатив, які направляли громади й волонтери на конкурс.