Безпечний нерест: ДТЕК Курахівська ТЕС модернізувала рибозахисний пристрій

Безпечний нерест: ДТЕК Курахівська ТЕС модернізувала рибозахисний пристрій

Риба у водозабір ДТЕК Курахівської ТЕС не потрапить. Плавати поруч з гідротехнічними об'єктами косяки можуть вільно, але в небезпечну зони не потраплять. Шлях перегороджує модернізований захисний пристрій.

Безпечний нерест: ДТЕК Курахівська ТЕС модернізувала рибозахисний пристрій

Рибозахисний пристрій ЕГРЗ-М забезпечує до 100% захисту, гарантують розробники пристрою. Це один з найбезпечніших варіантів, підтверджують представники Держрибінспекції.

«На це поліпшення компанія спрямувала 500 тис. грн. ДТЕК Курахівська ТЕС виконує вимоги природоохоронного законодавства України. Для цього на водозаборі було встановлено рибозахисний пристрій. Але з часом він застарів і не забезпечував максимальний захист мешканців водойм. Для того щоб риба не потрапляла в технічний водозабір, ми вирішили модернізувати рибозахисний пристрій», – розповідає директор ДТЕК Курахівської ТЕС Станіслав Валантір.

Повністю оновили електродну систему й автоматичне керування. Сила струму й час дії запрограмовані. Електричне поле не завдає шкоди окуням і карасям. Тільки відлякує косяки – риба не нереститься біля водозаборів. І коли працюють насоси, у небезпечній зоні риби немає.

«Принцип роботи пристрою заснований на поведінковій реакції риби на електричні поля спеціальних конфігурацій і параметрів. Технічні можливості застосування не обмежені ані шириною водної акваторії, що захищається, ані глибиною розташування водоприймальних вікон», – пояснює начальник відділу екології ДТЕК Курахівської ТЕС Ігор Петров.

Рибозахисний пристрій служить бар'єром цілий рік. Найактуальніше – у період нересту, починаючи з квітня.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.