800 тисяч гривень від ДТЕК на проєкти громади Енергодара

800 тисяч гривень від ДТЕК на проєкти громади Енергодара

Теплова енергетика05 Листопада 2019

Зростати і навчатись у світлих, теплих та енергоефективних садочках. Вивчати навколишній світ за допомогою сенсорно-розвивального центру та екологічної стежини, - тепер можуть малюки в Енергодарі. У місті презентували перші з 12 проєктів-переможців конкурсу ДТЕК Громада своїми руками-2019. На їх реалізацію компанія спрямувала 800 тисяч грн.

800 тисяч гривень від ДТЕК на проєкти громади Енергодара

Нова кімната для відпочинку вже незабаром перетворитися на сучасний сенсорний центр для майбутніх школяриків.  Керівниця проєкту Марина Щелкунова показує розвиваючі ігри, зручні меблі, - вони обійшлися у 47 тисяч гривень. Тест ці речі вже пройшли – їх випробували й оцінили юні експерти  – вихованці закладу.

«Ми хочемо мотивувати учнів до розвитку творчих здібностей та показати, як складне стає простим та цікавим. Цей проєкт згуртував дітей, педагогів та батьків. Разом ми  створили креативне середовище для учнів, яке допоможе нашим дітям удосконалити процес навчання та розвинути творчі здібності», - каже Марина Щелкунова, керівник проєкту.

А от 270 вихованців та 85 працівників  енергодарського дитсадочку  №16 завдяки гранту ДТЕК навчаються і працюють у приміщеннях із безпечним освітленням. Колектив закладу вже вдруге переміг у конкурсі «Громада своїми руками». Отримали 80 тис. грн. від ДТЕК і встановили 275 енергозберігаючих світлодіодних світильників. А на заощаджені кошти, додатково –  ще 36 бактерицидних випромінювачів та 10 акумуляторних світильників. Ощадити в садочку планують до 75% витрат на електроенергію.

«Нашому садочку 28 років. І вперше наш заклад засяяв інакше. Завдяки інвестиціям ДТЕК навіть у похмуру погоду у нас світло, радісно, затишно. Дякуємо компанії за турботу про заклади освіти, про турботу про наших дітей», - каже Лариса Шаповалова, заступник директора навчального закладу.

«Екологічна стежина. Світ плавнів»  з відеокамерами та інформаційними табличками з’явився в Іванівському лісництві. Саме на це отримав більш ніж 30 тисяч гривень центр краєзнавства та туризму.

«Сьогодні я вперше пройшовся стежиною разом із класом. Дуже цікаво, багато нового довідався. Наприклад, у нас є дуб, якому 121 рік! А ще наші викладачі планують за допомогою відеокамер спостерігати за життям тваринок в нашому лісі та вивчати їх поведінку. Це майже як в National Geographic, який я інколи дивлюся с батьками», - ділиться враженнями учень четвертого класу Денис.

«Громада своїми руками» не вимагає додаткової реклами. За 7 років реалізували 68 успішних проектів на майже два з половиною мільйони гривень від ДТЕК. Це нові класи і кабінети в дитячих садах та школах, спортивні та ігрові майданчики, теплі вікна та енергоефективне освітлення в будинках. Для нас важливо, щоб наші люди та їх сім'ї могли віддати дитину в сучасні обладнані класи, а після робочого дня прийти в теплий і безпечний будинок», - говорить директор ДТЕК Запорізької ТЕС Сергій Шовгеля.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.