ООО «ДТЭК Востокэнерго»

На виконання вимог Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою від 30.06.2017 № 866, ВІДОКРЕМЛЕНИЙ ПІДРОЗДІЛ «ЛУГАНСЬКА ТЕПЛОВА ЕЛЕКТРИЧНА СТАНЦІЯ» ТОВ «ДТЕК СХІДЕНЕРГО» (далі ДТЕК ЛУГАНСЬКА ТЕС) повідомляє, що 16 квітня 2019 року о 14:00  у приміщенні малого актового залу Палацу Культури за адресою: м.Щастя, площа Миру, 10 відбудеться відкрите обговорення з питання перегляду тарифу на виробництво теплової енергії  для ДТЕК ЛУГАНСЬКА ТЕС.

Зауваження та пропозиції по суті питання, що пропонується до обговорення, від фізичних осіб, юридичних осіб та їхніх об‘єднань приймаються до 15 квітня 2019 року у письмовому та/або електронному вигляді за адресою: 91480 м.Щастя Новоайдарського району Луганської області, вулиця Гагаріна 1 «О», керівнику Департаменту з плануванні та інвестицій Коваль Т.А.; e-mail: KovalTA@dtek.com

Для реєстрації пропозицій (зауважень) просимо зазначати прізвище, ім’я та по батькові особи (для юридичних осіб – повне найменування), що їх подала, та її контактні дані для здійснення зворотного зв’язку.

Дата розміщення повідомлення  04 квітня 2019р.

Обґрунтування перегляду тарифу на виробництво теплової енергії  для ДТЕК ЛУГАНСЬКА ТЕС.

Тариф на виробництво теплової енергії  для ДТЕК ЛУГАНСЬКА ТЕС розрахований у відповідності до Методики формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну та (або) теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях, теплових електростанціях та когенераційних установках, затвердженої постановою НКРЕКП №991 від 01 серпня 2017 року.

Чинний тариф на виробництво теплової енергії  для ДТЕК ЛУГАНСЬКА ТЕС затверджений ще у 2015 відповідно до постанови НКРЕКУ №2637 від 22.10.2015 року.

Основними причинами зміни тарифу є:

-  підвищення ціни вугілля (з 1418,70 грн/т без ПДВ до 2924,38 грн. без ПДВ), розрахованої на 2019 рік відповідно до Методики формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну та (або) теплову енергію, що виробляється на ТЕЦ, ТЕС та когенераційних установках, затвердженої постановою НКРЕКП від 01.08.2017 №991;

-  виробничі матеріальні витрати, крім витрат на ремонти, проіндексовано на індекс цін виробників промислової продукції, відповідно до Основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2019 рік, схвалених постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 №546 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки»;

-  витрати на оплату праці для включення до розрахунку тарифів здійснено з урахуванням середньої заробітної плати в розрахунку на одного штатного працівника, згідно Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №2645 від 26.10.2015 р. «Про затвердження Порядку визначення витрат на оплату праці, які враховуються у тарифах на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами) ,постачання електричної енергії за регульованим тарифом ,передачу електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, виробництво теплової та виробництво електричної  енергії », а також з урахуванням основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2019 рік. Витрати на оплату праці для включення до розрахунку тарифів здійснено з урахуванням середньої заробітної плати в розрахунку на одного штатного працівника, зайнятого в промисловості  Луганської області, а також з урахуванням основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2019 рік.

Оскільки зазначені фактори формують собівартість виробництва теплової енергії,  для уникнення збитковості при подальшій реалізації  ДТЕК ЛУГАНСЬКА ТЕС має намір переглянути тариф на виробництво теплової енергії.

Відповідно до розрахунку тариф на виробництво теплової енергії для ДТЕК ЛУГАНСЬКА ТЕС матиме розмір згідно з наведеною таблицею:

Тариф на виробництво теплової енергії

       

 без ПДВ

 

Найменування  показника

Одиниці
виміру

Діючий тариф на т/енергію згідно Постанови НКРЕКП №2637 від 22.10.2015р.

Прогнозний розрахунок тарифу на 2019р.

Відхилення

 +/-

%

Тариф на виробництво т/енергії

грн/Гкал

424,99

1 012,26

587,27

138,2

 

Дата розміщення повідомлення  04 квітня 2019 р.

 

ТОВ «ДТЕК Східенерго» - потужна енергогенеруюча компанія, що входить до складу ДТЕК та виробляє електричну та теплову енергію для потреб східних регіонів України.

Встановлена ​​потужність підприємств «ДТЕК Східенерго» становить 3024 МВт.

Генеруючі потужності зосереджені на двох теплових електростанціях: ДТЕК Курахівській ТЕС (м. Курахове, Донецька обл.) та ДТЕК Луганській ТЕС (м. Щастя, Луганська обл). Навесні 2017 року компанія втратила контроль над  третьою тепловою електростанцією - ДТЕК Зуївською ТЕС, що розташована на тимчасово непідконтрольній території у м. Зугрес Донецької обл.

На ТЭС компанії встановлені 14 енергоблоків:

На долю ДТЕК Східенерго у 2016 році  припадає 29,2% від електроенергії, виробленої на ТЕС ДТЕК.

На ТЕС компанії триває програма широкомасштабного технічного переоснащення генеруючих потужностей. Протягом 2009-2015 року на ДТЕК Курахівській ТЕС реконструйовані 5 енергоблоків - №№ 5-9

Завдяки модернізації станція збільшила встановлену потужність енергоблоків загалом на  72 МВт, розширили діапазон маневреності з 80 до 120 МВт, збільшила економічність роботи енергоблоків на 12 %,  та суттєво покращила екологічні показники. У 2012 після реконструкції  на 35 МВт збільшена потужність енергоблоку № 10 Луганської ТЕС. 

Як отримати субсидію?